Gry iOS do gry stworzone dla systemu operacyjnego iOS, który obsługuje urządzenia mobilne firmy Apple: iPhone, iPad oraz iPod Touch.

Gry iOS zwykle są dostępne na platformie App Store. Niejednokrotnie są to gry płatne. Nieraz są to tytuły wydawane przez uznane studia tworzące gry komputerowe, które poddają swoje gry konwersji na system iOS.
Urządzenia przenośne Apple cechują się wysoką ceną, ale także wysokimi parametrami wobec czego gry iOS mogą być bardziej rozbudowane i atrakcyjne pod względem wizualnym.
Uogólniając można zaryzykować stwierdznie, że niektóre gry iOS różnią się od innych gier mobilnych skalą.
Urządzenia z systemem iOS są traktowane przez profesjonalnych twórców gier nieco jako rynek zbliżony do rynku gier konsolowych czy na PC, a nie tylko głównie gier na urządzenia mobilne jak w przypadku Androida.
Na pewno jedną z przyczyn jest też fakt, że Apple nie ma w zwyczaju oferowania darmowej zawartości, w tym większości aplikacji w App Store.

Jednak na iOS jest także wiele gier darmowych jak w przypadku Androida.
Zdarza się nawet, że gry są wydawane równolegle na te obie platformy.
W wielu grach iOS możemy spotkać mikropłatności czy reklamy.
Gry iOS są to więc również gry darmowe, w których za usunięcie reklam, przyspieszenie postępów w rozgrywce lub odblokowanie unikalnej zawartości możemy zapłacić prawdziwymi pieniędzmi.

Gry iOS są grami mobilnymi, więc są przystosowane do obsługi przez ekran dotykowy, a także przez czujniki położenia wbudowane w urządzenia mobilne - co umożliwia sterowanie poprzez wychylanie urządzenia.

Zatem podsumowując gry iOS mogą to być gry mobilne o konwencji znanej z urządzeń Android, ale również gry o większej skali wydawane przez uznane studia.