Gry Android to gry dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Duża część urządzeń mobilnych działa na systemie operacyjnym Android. Są to telefony komórkowe, smartfony, tablety, notebooki i tablety PC.

Aplikacje Android, a w szczególności gry Android to dzisiaj bardzo duży rynek.
Gry Android najczęściej są pobierane ze sklepów takich jak Google Play.
Zazwyczaj gry takie są darmowe. Jednak zawierają one reklamy, które wyświetlając się niejednokrotnie irytują użytkownika.
Właściciele praw do takich gier Android zarabiają właśnie dzięki reklamom innych podmiotów w grach. Źródłem dochodu jest też możliwość wyłączenia reklam przez gracza - w zamian za niewielką opłatę.
Gry Android często posiadają także unikalną zawartość płatną, np. dodatkowe postaci czy pojazdy lub mapy, które można odblokować jedynie płacąc prawdziwymi pieniędzmi.
Dodatkowo w grach Android zazwyczaj występuje możliwość natychmiastowego odblokowania zwykłej zawartości gry, którą normalnie odblokowuje się w miarę postępu i osiągnięć podczas kolejnych rozgrywek - powoli i mozolnie.
Możemy się nią cieszyć od razu jeśli zapłacimy.

Gry Android są to niemal zawsze gry na urządzenia mobilne - więc charakterystyczną ich cechą jest dopasowanie interfejsu do obługi przez ekrany dotykowe. Zatem w grach Android możemy spotkać między innymi duże przyciski czy dostosowanie do przewijania treści poprzez muśnięcie palcem ekranu, a także przybliżanie i oddalania widoku poprzez zbliżanie do siebie palców obu dłoni lub ich oddalanie.
Gry Android korzystają także z wbudowanych w smartfony i tablety detektorów położenia, przez co możemy np. sterować pojazdem w grze - samochodem czy samolotem poprzez przechylanie urządzenia w naszych rękach na boki lub wychylanie go w innych płaszczyznach.